![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8347215
*
nr 834 7215
Spegel
Mahogny, 1800-talets slut, höjd: 192 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juni 2013
kl 19:43:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/6 19:05:01
1
500 kr
16/6 20:58:29
2
600 kr
16/6 22:36:11
3
700 kr
17/6 00:00:30
4
800 kr
17/6 10:33:39
5
900 kr
17/6 17:03:06
2
1.200 kr
17/6 19:34:31
6
1.100 kr
17/6 19:34:53
6
1.300 kr
17/6 19:36:55
2
Vinnande bud
17/6 19:38:11
6
1.500 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:23
*
Spegel
nr 834 7215
Spegel
Mahogny, 1800-talets slut, höjd: 192 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 juni 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/6 19:05:01 | 1 | 500 kr |
16/6 20:58:29 | 2 | 600 kr |
16/6 22:36:11 | 3 | 700 kr |
17/6 00:00:30 | 4 | 800 kr |
17/6 10:33:39 | 5 | 900 kr |
17/6 17:03:06 | 2 | 1.200 kr |
17/6 19:34:31 | 6 | 1.100 kr |
17/6 19:34:53 | 6 | 1.300 kr |
17/6 19:36:55 | 2 | Vinnande bud |
17/6 19:38:11 | 6 | 1.500 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:23