KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16311001
nr 1631 1001
Carl Johan Forsberg
(1868-1938), Sverige
(1868-1938), "Frascati: Villa Falconieri - Laghetto dei Cipaessi". Signerad, akvarell, daterad "Marzo: XXVII (1927), 65x47 cm, yttermått inklusive ram: 70x51 cm
Carl Johan Forsberg, svensk tecknare, grafiker och arkitekt. född i Stockholm 1868, död 1938 .
Utrop:
4.000 kr
Såld:
4.200 kr
måndag 1 juli 2024
kl 19:15:06
2.000 kr
3.200 kr
3.400 kr (Budbetjänt)
4.000 kr
- Vad kostar transporten
Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål
HÄMTA SJÄLV
Stockholm 0 kr
Malmö 400 kr
Göteborg Begär offert för hemleverans
Helsingfors 400 kr
Logga in för att se fler leveransalternativ
Alla priser är preliminära. Alla frakttyper är inte möjliga för alla föremål
Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor
- Klassiska
1 jul
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Carl Johan Forsberg
Läs mer om Carl Johan Forsberg