FURNITURE / Chairs and Stools / Reclining chair 15004224
nr 1500 4224
Bruno Mathsson
(1907-1988), Sverige
Bruno Mathsson (1907-1988), Sweden. "Pernilla", firma Karl Mathsson, Värnamo, stomme av björk, klädsel sadelgjord, brännstämplad, sitthöjd 30 cm, cracks, mindre slitage.
RECLINING CHAIR, "Pernilla", firma Karl Mathsson, Värnamo, stomme av björk, klädsel sadelgjord, brännstämplad, sitthöjd 30 cm
Condition: spricka/ sprickor, mindre slitage
Bruno Mathsson, born 1907, dead 1988, Swedish designer and architect
8000
SEK 9600
Monday October 31 2022
at 19:00:25
6.000 kr
7.200 kr
6.600 kr
6.800 kr (Robot)
8.200 kr
7.800 kr
8.000 kr (Robot)
6
8.600 kr
7
9.400 kr
8
- Klassiska
Oct 31
Klassiska
Read more about Klassiska
Bruno Mathsson
Read more about Bruno Mathsson