![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 10985441
*
nr 1098 5441
Svenolov Ehrén
(1927-2004), Sverige
Träsnitt, Svenolov Ehrén (1927-2004), Årstabron, 154/260, 40x54
Svenolov Ehrén, född 1927 i Stockholm, död 2004, svensk målare, grafiker och tecknare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 mars 2017
kl 18:57:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/3 16:00:20
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Svenolov Ehrén
Svenolov Ehrén, född 1927 i Stockholm, död 2004, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Svenolov Ehrén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: broar etsningar grafik linoleumsnitt stockholmsmotiv svenolov ehrén svensk grafiker svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermalm träsnitt årstabron
-
6442 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:57
*
Svenolov Ehrén
Svenolov Ehrén, född 1927 i Stockholm, död 2004, svensk målare, grafiker och tecknare.
Läs mer om Svenolov Ehrén
nr 1098 5441
Svenolov Ehrén
(1927-2004), Sverige
Träsnitt, Svenolov Ehrén (1927-2004), Årstabron, 154/260, 40x54
Svenolov Ehrén, född 1927 i Stockholm, död 2004, svensk målare, grafiker och tecknare.
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 mars 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/3 16:00:20 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Svenolov Ehrén
Svenolov Ehrén, född 1927 i Stockholm, död 2004, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare.Läs mer om Svenolov Ehrén
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: broar etsningar grafik linoleumsnitt stockholmsmotiv svenolov ehrén svensk grafiker svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige södermalm träsnitt årstabron
-
6442 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:57