KONST / Litografier / Färglitografi 14886209
*
nr 1488 6209
Ilon Wikland
(f. 1930), Sverige
"Sagorna". Signerad, numrerad 234/450, oramat löst blad. Färglitografi. Bladets mått: 53x65,5
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 september 2022
kl 18:07:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/9 11:15:23
1
1.000 kr
5/9 17:55:35
2
1.500 kr
5/9 17:58:55
1
1.400 kr
5/9 17:58:55
2
1.500 kr (Budbetjänt)
5/9 17:59:17
1
1.600 kr
5/9 17:59:46
1
Vinnande bud
5/9 18:02:34
2
1.700 kr
5/9 18:02:34
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik ilon wikland litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:43
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:03
-
7020 Färglitografi
Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:18
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:40
-
6443 Färglitografi
Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:46
-
7023 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:11
*
Ilon Wikland
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Läs om budbetjänten
nr 1488 6209
Ilon Wikland
(f. 1930), Sverige
"Sagorna". Signerad, numrerad 234/450, oramat löst blad. Färglitografi. Bladets mått: 53x65,5
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 september 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/9 11:15:23 | 1 | 1.000 kr |
5/9 17:55:35 | 2 | 1.500 kr |
5/9 17:58:55 | 1 | 1.400 kr |
5/9 17:58:55 | 2 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
5/9 17:59:17 | 1 | 1.600 kr |
5/9 17:59:46 | 1 | Vinnande bud |
5/9 18:02:34 | 2 | 1.700 kr |
5/9 18:02:34 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik ilon wikland litografi litografier litografiskt blad oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:43 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:03 -
7020 Färglitografi
Axel Olsson. Signerad, numrerad 190/350. Färglitog..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:18
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:40 -
6443 Färglitografi
Göran Brunius (1911-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:46 -
7023 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:11