KONST / Litografier / Färglitografi 13062167
nr 1306 2167
Lis Zwick
(f. 1942), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 65/90, daterad 1987. Motivet: 12x17 cm
Lis Zwick, dansk-svensk konstnär född 1942 i Köpenhamn. Zwick är bosatt på Drakabygget i Örkelljunga sedan 1968.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 10 februari 2020
kl 20:30:14
10/2 18:08:08
Lis Zwick
Läs mer om Lis Zwick