SILVER OCH METALL / Koppar, Mässing & Tenn / Terrin 14908249
nr 1490 8249
Terrin
Tenn, 1840, diameter: 22, Grötterrin
Kondition: slitage, skador
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 19 september 2022
kl 18:43:29
150 kr
200 kr (Budbetjänt)
250 kr
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn