KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11543279
*
nr 1154 3279
Lennart Gram
(1910-1996), Sverige
Blandteknik, 2 st, Vinterlandskap, ca 33x26
Lennart Gram, svensk målare och tecknare född 1910, död 1996.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 januari 2018
kl 20:14:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/1 19:31:59
1
500 kr
8/1 10:14:15
2
350 kr
8/1 10:14:15
1
400 kr (Budbetjänt)
8/1 18:59:38
2
450 kr
8/1 18:59:38
1
500 kr (Budbetjänt)
8/1 19:00:15
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lennart Gram
Lennart Gram, svensk målare och tecknare född 1910, död 1996.
Läs mer om Lennart Gram
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik landskap landskapsmåleri lennart gram svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg vinterlandskap vintermotiv
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:25
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:30
-
6431 Blandteknik
Bror Hillgren (1881-1955), Sverige. Par. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:15
-
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:16
-
6393 Blandteknik
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sverige. Dansar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:14
-
6405 Blandteknik
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:12
*
Lennart Gram
Lennart Gram, svensk målare och tecknare född 1910, död 1996.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Lennart Gram
nr 1154 3279
Lennart Gram
(1910-1996), Sverige
Blandteknik, 2 st, Vinterlandskap, ca 33x26
Lennart Gram, svensk målare och tecknare född 1910, död 1996.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 januari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/1 19:31:59 | 1 | 500 kr |
8/1 10:14:15 | 2 | 350 kr |
8/1 10:14:15 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
8/1 18:59:38 | 2 | 450 kr |
8/1 18:59:38 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
8/1 19:00:15 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Lennart Gram
Lennart Gram, svensk mÃ¥lare och tecknare född 1910, död 1996.Läs mer om Lennart Gram
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik landskap landskapsmåleri lennart gram svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg vinterlandskap vintermotiv
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:25 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:30 -
6431 Blandteknik
Bror Hillgren (1881-1955), Sverige. Par. Signerad...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:15
-
6080 Blandteknik
Eigil Thorell (1933-2010), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:16 -
6393 Blandteknik
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sverige. Dansar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:14 -
6405 Blandteknik
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:12