KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 14808284
nr 1480 8284
Bengt Lindström
(1925-2008), Sverige
Carborundumetsning, Signerad, numrerad 18/80. Bildmått: 50x64 cm, yttermått inklusive ram: 72x84 cm
Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 1 augusti 2022
kl 20:27:06
1/8 20:22:06
Bengt Lindström
Läs mer om Bengt Lindström