MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Wine pitcher 12916123
nr 1291 6123
WINE PITCHER
Nysilver / kristall, early 20th century. Height: 33,
Nysilver / kristall, Tidigt 1900-tal. Höjd: 33 cm
800
SEK 500
Monday November 25 2019
at 19:24:01
25/11 10:59:45
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Halvkristall