![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 15018585
*
nr 1501 8585
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Signerad, numrerad pt. Färglitografi. Bladets mått: 41x29 cm, yttermått inklusive ram: 66x53 cm
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 november 2022
kl 18:59:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/11 01:24:28
1
100 kr
4/11 10:26:54
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Karl Höglund
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Läs mer om Karl Höglund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik karl höglund litografi litografier litografiskt blad numrerad pt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
*
Karl Höglund
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Läs mer om Karl Höglund
nr 1501 8585
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Signerad, numrerad pt. Färglitografi. Bladets mått: 41x29 cm, yttermått inklusive ram: 66x53 cm
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 november 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/11 01:24:28 | 1 | 100 kr |
4/11 10:26:54 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Karl Höglund
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk mÃ¥lare, grafiker och skulptör.Läs mer om Karl Höglund
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik karl höglund litografi litografier litografiskt blad numrerad pt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12