![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Litografi 13038373
*
nr 1303 8373
Larry Rivers
(1923-2002), USA
Litografi, Signerad, numrerad 16/19, état II 1961, oramat löst blad. Bladets mått: 56x76 cm
Larry Rivers, amerikansk konstnär född 1923, död 2002.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 januari 2020
kl 19:34:57
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/1 19:22:47
1
1.000 kr
27/1 19:25:43
2
1.800 kr
27/1 19:25:56
2
1.800 kr
27/1 19:26:55
1
1.400 kr
27/1 19:26:55
2
1.500 kr (Budbetjänt)
27/1 19:28:21
1
1.700 kr
27/1 19:28:21
2
1.800 kr (Budbetjänt)
27/1 19:29:58
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk grafik larry rivers litografi litografier oramat löst blad usa
-
6379 " digital måln..
Margareta Ternström (f. 1933), Sverige. "From Blac..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:05
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:47
*
Larry Rivers
Larry Rivers, amerikansk konstnär född 1923, död 2002.
Läs om budbetjänten
nr 1303 8373
Larry Rivers
(1923-2002), USA
Litografi, Signerad, numrerad 16/19, état II 1961, oramat löst blad. Bladets mått: 56x76 cm
Larry Rivers, amerikansk konstnär född 1923, död 2002.
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 1.900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/1 19:22:47 | 1 | 1.000 kr |
27/1 19:25:43 | 2 | 1.800 kr |
27/1 19:25:56 | 2 | 1.800 kr |
27/1 19:26:55 | 1 | 1.400 kr |
27/1 19:26:55 | 2 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
27/1 19:28:21 | 1 | 1.700 kr |
27/1 19:28:21 | 2 | 1.800 kr (Budbetjänt) |
27/1 19:29:58 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amerika amerikansk grafik larry rivers litografi litografier oramat löst blad usa
-
6379 " digital måln..
Margareta Ternström (f. 1933), Sverige. "From Blac..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:05 -
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:47