KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 11709029
*
nr 1170 9029
Antoni Clavé
(1913-2005)
Carborundumetsning, Antoni Clavé (1913-2005), 83/99, Komposition, bladets mått: 76x57
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 mars 2018
kl 19:56:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/2 22:14:20
1
1.100 kr
19/3 14:57:52
2
Vinnande bud
19/3 14:58:15
2
justering av budtak
19/3 19:51:18
3
1.400 kr
19/3 19:51:18
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Tema
19 mar
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...
Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: antoni clavé carborundumetsning etsningar grafik komposition
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:02
-
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:59
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:49
-
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:54
*
Antoni Clavé
Läs om budbetjänten
Läs mer om Grafik
nr 1170 9029
Antoni Clavé
(1913-2005)
Carborundumetsning, Antoni Clavé (1913-2005), 83/99, Komposition, bladets mått: 76x57
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 mars 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/2 22:14:20 | 1 | 1.100 kr |
19/3 14:57:52 | 2 | Vinnande bud |
19/3 14:58:15 | 2 | justering av budtak |
19/3 19:51:18 | 3 | 1.400 kr |
19/3 19:51:18 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Tema
19 mar
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik med mera av konstnärer som Olle Bærtling, Slas Stig Claesson, Corneille, Marc Chagall, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, S ...Läs mer om Grafik
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: antoni clavé carborundumetsning etsningar grafik komposition
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:02 -
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:59 -
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:49 -
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:54