KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Fotografi 12543457
nr 1254 3457
Leif-Erik Nygårds
(f. 1939), Sverige
Fotografi, Signerat offsettryck med text i tusch skriven av fotografen "Marilyn Monroe photographed in Los Angeles at Bel Air Hotel, June 27th 1962". Signerad, även copyrightstämplad a tergo. Offset print, bildyta 50x69,5 cm, löst blad. Inköpt direkt av fotografen
Kondition: fuktskador
Leif-Erik Nygårds, svensk fotograf, född 1939.
Utrop:
14.000 kr
Såld:
12.000 kr
måndag 13 maj 2019
kl 18:58:23
13/5 18:48:46