KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12752278
nr 1275 2278
Bengt Crantz
(1916-2001), Sverige
Oljemålning, "Färg och form". Olja på duk, signerad. 76x75 cm
Bengt Crantz, svensk bildkonstnär född 1916, död 2001.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 16 september 2019
kl 20:58:47
12/9 16:55:55