KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15207051
nr 1520 7051
Sture Haglundh
(f. 1908), Sverige
Oljemålning, Signerad, "Ur den Italienska trädgården", oramad. Olja på pannå, 55x38 cm
Sture Haglundh, svensk målare och grafiker född 1908 i Stockholm.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 6 februari 2023
kl 19:02:55
1/2 21:19:29
Sture Haglundh
Läs mer om Sture Haglundh