![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9309009
*
nr 930 9009
Spegel
Nyrokoko, höjd: 162
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 december 2014
kl 18:09:14
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/12 16:28:30
1
1.500 kr
15/12 14:55:08
2
1.200 kr
15/12 14:55:09
1
1.300 kr (Budbetjänt)
15/12 14:55:31
2
1.500 kr
15/12 14:55:31
1
1.500 kr (Budbetjänt)
15/12 14:55:47
2
1.700 kr
15/12 16:56:54
3
2.600 kr
15/12 17:09:25
2
2.000 kr
15/12 17:09:25
3
2.200 kr (Budbetjänt)
15/12 17:09:57
2
2.400 kr
15/12 17:09:57
3
2.600 kr (Budbetjänt)
15/12 17:32:11
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 930 9009
Spegel
Nyrokoko, höjd: 162
Utrop: | 1.500 kr |
---|---|
Såld: | 2.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 december 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/12 16:28:30 | 1 | 1.500 kr |
15/12 14:55:08 | 2 | 1.200 kr |
15/12 14:55:09 | 1 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
15/12 14:55:31 | 2 | 1.500 kr |
15/12 14:55:31 | 1 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
15/12 14:55:47 | 2 | 1.700 kr |
15/12 16:56:54 | 3 | 2.600 kr |
15/12 17:09:25 | 2 | 2.000 kr |
15/12 17:09:25 | 3 | 2.200 kr (Budbetjänt) |
15/12 17:09:57 | 2 | 2.400 kr |
15/12 17:09:57 | 3 | 2.600 kr (Budbetjänt) |
15/12 17:32:11 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:23