MISCELLANEOUS / Jewellery / Ring 8358664
nr 835 8664
RING
Silver/bergkristall, 1970s,
Silver/bergkristall, 1970-tal
700
SEK 300
Monday July 1 2013
at 18:05:38
1/7 17:28:04
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver
Lavering
Nisse Strinning (1917-2006)
Springare (Stig Lindberg)