![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 14676450
*
nr 1467 6450
Bengt Olson
(f. 1930), Sverige
Signerad, numrerad 79/100, daterad 1957. Färglitografi, bildmått: 43x53cm, yttermått inklusive ram: 60x68cm
Bengt Olson, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930 i Kristinehamn.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 maj 2022
kl 18:09:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/5 13:34:12
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Bengt Olson
Bengt Olson, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930 i Kristinehamn.
Läs mer om Bengt Olson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt olson bildmått: 43x53cm färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:12
*
Bengt Olson
Bengt Olson, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930 i Kristinehamn.
Läs mer om Bengt Olson
nr 1467 6450
Bengt Olson
(f. 1930), Sverige
Signerad, numrerad 79/100, daterad 1957. Färglitografi, bildmått: 43x53cm, yttermått inklusive ram: 60x68cm
Bengt Olson, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930 i Kristinehamn.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/5 13:34:12 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Bengt Olson
Bengt Olson, svensk mÃ¥lare, grafiker och skulptör född 1930 i Kristinehamn.Läs mer om Bengt Olson
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt olson bildmått: 43x53cm färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:12