![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15018528
*
nr 1501 8528
Bror Ingemar Fröberg
(1921-1999), Sverige
Komposition. Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 62x51 cm
Bror Ingemar Fröberg, svensk målare född 1921 i Stockholm, död 1999.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 november 2022
kl 20:26:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/11 21:12:51
1
500 kr
7/11 15:52:22
2
350 kr
7/11 15:52:22
1
400 kr (Budbetjänt)
7/11 20:01:17
3
450 kr
7/11 20:01:17
1
500 kr (Budbetjänt)
7/11 20:01:35
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bror Ingemar Fröberg
Bror Ingemar Fröberg, svensk målare född 1921 i Stockholm, död 1999.
Läs mer om Bror Ingemar Fröberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik bror ingemar fröberg komposition svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25
-
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:30
-
5267 Blandteknik
Lars-Olof Gynning (1920-2003), Sverige. Katt. Blan..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:30
-
5268 Blandteknik
Lars-Olof Gynning (1920-2003), Sverige. Signerad m..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:32
-
6097 Blandteknik
Mollie Faustman (1883-1966), Sverige. (tillskriven..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:10
-
2029 Blandteknik
Signe von der Esch (1934-2022), Sverige. "FÃ¥ngad"...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:38
*
Bror Ingemar Fröberg
Bror Ingemar Fröberg, svensk målare född 1921 i Stockholm, död 1999.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Bror Ingemar Fröberg
nr 1501 8528
Bror Ingemar Fröberg
(1921-1999), Sverige
Komposition. Signerad, blandteknik, yttermått inklusive ram: 62x51 cm
Bror Ingemar Fröberg, svensk målare född 1921 i Stockholm, död 1999.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 november 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/11 21:12:51 | 1 | 500 kr |
7/11 15:52:22 | 2 | 350 kr |
7/11 15:52:22 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
7/11 20:01:17 | 3 | 450 kr |
7/11 20:01:17 | 1 | 500 kr (Budbetjänt) |
7/11 20:01:35 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bror Ingemar Fröberg
Bror Ingemar Fröberg, svensk mÃ¥lare född 1921 i Stockholm, död 1999.Läs mer om Bror Ingemar Fröberg
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik bror ingemar fröberg komposition svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2071 Blandteknik
Anna Palm de Rosa (1859-1924), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:25 -
2092 Blandteknik
Astrid Nordenstam (f. 1942), Sverige. Signerad, bl..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:30 -
5267 Blandteknik
Lars-Olof Gynning (1920-2003), Sverige. Katt. Blan..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:30
-
5268 Blandteknik
Lars-Olof Gynning (1920-2003), Sverige. Signerad m..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:32 -
6097 Blandteknik
Mollie Faustman (1883-1966), Sverige. (tillskriven..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:10 -
2029 Blandteknik
Signe von der Esch (1934-2022), Sverige. "FÃ¥ngad"...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 20:38