![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 4092179
*
nr 409 2179
Spegel
höjd: 130 (nyprod)
Utrop:
300 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 maj 2006
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/4 15:15:54
1
300 kr
2/5 07:28:31
2
Vinnande bud
2/5 11:13:56
3
900 kr
2/5 11:14:43
3
1.200 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:23
*
Spegel
nr 409 2179
Spegel
höjd: 130 (nyprod)
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 maj 2006 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/4 15:15:54 | 1 | 300 kr |
2/5 07:28:31 | 2 | Vinnande bud |
2/5 11:13:56 | 3 | 900 kr |
2/5 11:14:43 | 3 | 1.200 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:23