KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12409270
nr 1240 9270
Alfred Thörne
(1850-1916), Sverige
Akvarell, Signerad, Simonstorp, 1891,13x22
Alfred Thörne, svensk målare född 1850, död i Stockholm 1916.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 11 mars 2019
kl 18:14:28
8/3 12:01:46
Alfred Thörne
Läs mer om Alfred Thörne