KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tuschteckning 10644016
nr 1064 4016
Bruno Liljefors
(1860-1939), Sverige
Tuschteckning, Bruno Liljefors (1860-1939), monogramsignerad BL, Skiss till 'Det vilda Riga', motivet: 13x13, intyg a tergo av Lindorm Liljefors
Bruno Liljefors, svensk målare född i Uppsala 1860, död 1939.
måndag 24 oktober 2016
kl 18:44:20
Bruno Liljefors
Läs mer om Bruno Liljefors