![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
GLASS & CERAMICS / Ceramics / Bowl 14598103
*
nr 1459 8103
BOWL
ceramics, Ekeby, snäcka. Length: 38 cm,
Keramik, Ekeby, snäcka. Längd: 38 cm
Condition: krackeleringar
Estimate:
2600
Sold:
SEK 4600
Auction date:
Monday April 4 2022
at 18:29:37
- Bid history
Time
Bidder
Bid
4/4 17:08:02
1
2.000 kr
4/4 18:17:15
2
Vinnande bud
4/4 18:19:25
3
2.800 kr
4/4 18:19:25
2
3.000 kr (Robot)
4/4 18:19:59
3
3.200 kr
4/4 18:19:59
2
3.400 kr (Robot)
4/4 18:20:39
3
3.600 kr
4/4 18:20:39
2
3.800 kr (Robot)
4/4 18:24:05
3
4.000 kr
4/4 18:24:05
2
4.200 kr (Robot)
4/4 18:24:38
1
4.400 kr
4/4 18:24:38
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Upsala-Ekeby
Upsala-Ekeby, förkortades ofta med ett UE under godset eller med "Ekeby".
År 1886 startades tillverkning av tegel och Upsala var 1918 norra Europas största keramik- och kakelfabrik.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
*
BOWL
Condition: krackeleringar
Läs om budbetjänten
nr 1459 8103
BOWL
ceramics, Ekeby, snäcka. Length: 38 cm,
Keramik, Ekeby, snäcka. Längd: 38 cm
Condition: krackeleringar
Estimate: | 2600 |
---|---|
Sold: | SEK 4600 |
Auction date: |
Monday April 4 2022 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
4/4 17:08:02 | 1 | 2.000 kr |
4/4 18:17:15 | 2 | Vinnande bud |
4/4 18:19:25 | 3 | 2.800 kr |
4/4 18:19:25 | 2 | 3.000 kr (Robot) |
4/4 18:19:59 | 3 | 3.200 kr |
4/4 18:19:59 | 2 | 3.400 kr (Robot) |
4/4 18:20:39 | 3 | 3.600 kr |
4/4 18:20:39 | 2 | 3.800 kr (Robot) |
4/4 18:24:05 | 3 | 4.000 kr |
4/4 18:24:05 | 2 | 4.200 kr (Robot) |
4/4 18:24:38 | 1 | 4.400 kr |
4/4 18:24:38 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Upsala-Ekeby
Upsala-Ekeby, förkortades ofta med ett UE under godset eller med "Ekeby". År 1886 startades tillverkning av tegel och Upsala var 1918 norra Europas största keramik- och kakelfabrik.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Upsala-Ekeby, förkortades ofta med ett UE under godset eller med "Ekeby". År 1886 startades tillverkning av tegel och Upsala var 1918 norra Europas största keramik- och kakelfabrik.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)