![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10673089
*
nr 1067 3089
Spegel
förgylld, oval, 80x60
Utrop:
600 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 november 2016
kl 19:34:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/11 22:22:03
1
900 kr
4/11 14:41:06
2
200 kr
4/11 14:41:06
1
250 kr (Budbetjänt)
4/11 14:41:36
2
300 kr
4/11 14:41:36
1
350 kr (Budbetjänt)
4/11 14:41:49
2
400 kr
4/11 14:41:49
1
450 kr (Budbetjänt)
4/11 14:47:19
2
500 kr
4/11 14:47:19
1
600 kr (Budbetjänt)
7/11 19:11:51
3
700 kr
7/11 19:11:51
1
800 kr (Budbetjänt)
7/11 19:19:39
3
900 kr
7/11 19:19:39
1
900 kr (Budbetjänt)
7/11 19:25:00
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene oval spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1067 3089
Spegel
förgylld, oval, 80x60
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 november 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/11 22:22:03 | 1 | 900 kr |
4/11 14:41:06 | 2 | 200 kr |
4/11 14:41:06 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
4/11 14:41:36 | 2 | 300 kr |
4/11 14:41:36 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
4/11 14:41:49 | 2 | 400 kr |
4/11 14:41:49 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
4/11 14:47:19 | 2 | 500 kr |
4/11 14:47:19 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
7/11 19:11:51 | 3 | 700 kr |
7/11 19:11:51 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
7/11 19:19:39 | 3 | 900 kr |
7/11 19:19:39 | 1 | 900 kr (Budbetjänt) |
7/11 19:25:00 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene oval spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:23