![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 14409415
*
nr 1440 9415
Börje Sandelin
(1926-1970), Sverige
Börje Sandelin (1926-1970), Sweden. Sittande figur. Signed. Mixed media, Image dimensions: 35x25,
MIXED MEDIA, Sittande figur. Signerad. Blandteknik, bildmått: 35x25 cm, yttermått inklusive ram: 58x45
Börje Sandelin, Swedish painter and graphic artist, born 1926, dead 1970.
Droit De Suite
Estimate:
600
Sold:
SEK 200
Auction date:
Monday December 20 2021
at 19:15:12
- Bid history
Time
Bidder
Bid
16/12 20:40:50
1
150 kr
17/12 16:18:52
2
Vinnande bud
- Artist/Designer
Börje Sandelin
Börje Sandelin, Swedish painter and graphic artist, born 1926, dead 1970.
Read more about Börje Sandelin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik börje sandelin sittande figur svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6393 MIXED MEDIA
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sweden. Dancer...//
Auction ends
in two days
1 juli at 20:14
*
Börje Sandelin
Börje Sandelin, Swedish painter and graphic artist, born 1926, dead 1970.
Read more about Börje Sandelin
nr 1440 9415
Börje Sandelin
(1926-1970), Sverige
Börje Sandelin (1926-1970), Sweden. Sittande figur. Signed. Mixed media, Image dimensions: 35x25,
MIXED MEDIA, Sittande figur. Signerad. Blandteknik, bildmått: 35x25 cm, yttermått inklusive ram: 58x45
Börje Sandelin, Swedish painter and graphic artist, born 1926, dead 1970.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 600 |
Sold: | SEK 200 |
Auction date: |
Monday December 20 2021 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
16/12 20:40:50 | 1 | 150 kr |
17/12 16:18:52 | 2 | Vinnande bud |
- Artist/Designer
Börje Sandelin
Börje Sandelin, Swedish painter and graphic artist, born 1926, dead 1970.Read more about Börje Sandelin
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik börje sandelin sittande figur svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6393 MIXED MEDIA
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sweden. Dancer...//
Auction ends
in two days
1 juli at 20:14