KONST / Litografier / Färgserigrafi 13229314
nr 1322 9314
Hans Viksten
(1926-1987), Sverige
Färgserigrafi, Komposition med uggla. Signerad, numrerad 90/310, daterad -77. Oramat löst blad, bladets mått: 64x50 cm
Hans Viksten, svensk målare född 1926, död 1987.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.300 kr
måndag 27 april 2020
kl 19:35:48
100 kr
700 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)