![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16165080
*
nr 1616 5080
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Landskap med figurer. Signerad, daterad 1961. Olja på pannå, 53x64 cm, yttermått inklusive ram: 57x68 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
2.200 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2024
kl 20:14:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/4 20:50:16
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap med figurer olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno vallman
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:13
-
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:20
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:04
-
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:12
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:43
*
Uno Vallman
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
nr 1616 5080
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Landskap med figurer. Signerad, daterad 1961. Olja på pannå, 53x64 cm, yttermått inklusive ram: 57x68 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 2.200 kr |
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/4 20:50:16 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap med figurer olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno vallman
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:13 -
6269 Oljemålning
1800-tal, Kvinna vid vävstol, ej signerad. Olja på..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 19:20 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:04 -
6395 Oljemålning
Åke Wickström (f. 1927), Sverige. Signerad. Olja p..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:12 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
1 juli kl 18:43