KONST / Litografier / Serigrafi 16119195
nr 1611 9195
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Serigrafi, Oramat löst blad. Signerad, numrerad 57/190. Silkscreen. Bladets mått: 25x28 cm
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 8 april 2024
kl 18:35:31
8/4 00:37:23
600 kr
8/4 18:27:58
Pierre Olofsson
Läs mer om Pierre Olofsson