KONST / Litografier / Färglitografi 14456460
nr 1445 6460
Maria Boczewska
(f. 1940), Polen
Söder Mälarstrand. Signerad, numrerad 3/350. Färglitografi, bildmått: 30x35, yttermått inklusive ram: 40X45 cm
Maria Boczewska, polsk bildkonstnär och skulptör född i Warszawa 1940.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 31 januari 2022
kl 20:46:32
29/1 19:26:16
Maria Boczewska
Läs mer om Maria Boczewska