KONST / Litografier / Färglitografi 14752143
nr 1475 2143
Siri Derkert
(1888-1973), Sverige
"Kalvarna matas". Signerad. Färglitografi, 43x52 cm, yttermått inklusive ram: 60x67 cm
Siri Derkert, svensk målare och grafiker född 1888 i Stockholm, död 1973.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 20 juni 2022
kl 19:17:50
9/6 07:39:55
20 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Siri Derkert
Läs mer om Siri Derkert