KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13682040
nr 1368 2040
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Akvarell, Signerad, daterad 1943, Björkar. Motivet: 44x29cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
20.000 kr
Såld:
15.000 kr
måndag 14 december 2020
kl 18:51:58
14/12 17:03:45
- Klassiska
14 dec
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman