LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Candlesticks 9657018
nr 965 7018
CANDLESTICKS
one pair, silver, Hungary, late 19th century, height: 31 cm, ojämheter och buckor.
Ett par, silver, Ungern, Sent 1800-tal, höjd: 31 cm
Condition: ojämheter och buckor
Withdrawn
Monday June 1 2015
at 18:36:43
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver