ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8493102
*
nr 849 3102
Spegel
3-delad, höjd: 78 cm, längd: 90 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 september 2013
kl 19:08:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/9 15:01:30
1
200 kr
29/9 18:35:07
2
200 kr
29/9 18:35:43
2
300 kr
30/9 14:47:43
3
350 kr
30/9 16:12:11
4
500 kr
30/9 18:45:04
2
500 kr
30/9 18:57:15
2
600 kr
30/9 19:00:31
4
Vinnande bud
30/9 19:03:18
5
800 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:23
*
Spegel
nr 849 3102
Spegel
3-delad, höjd: 78 cm, längd: 90 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 september 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/9 15:01:30 | 1 | 200 kr |
29/9 18:35:07 | 2 | 200 kr |
29/9 18:35:43 | 2 | 300 kr |
30/9 14:47:43 | 3 | 350 kr |
30/9 16:12:11 | 4 | 500 kr |
30/9 18:45:04 | 2 | 500 kr |
30/9 18:57:15 | 2 | 600 kr |
30/9 19:00:31 | 4 | Vinnande bud |
30/9 19:03:18 | 5 | 800 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:23