KONST / Ramar / Ram 5351316
*
nr 535 1316
Ram
förgylld, 1800-tal, 36x50
Utrop:
300 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 augusti 2008
kl 17:00:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/8 15:08:11
1
Vinnande bud
10/8 15:54:33
2
400 kr
11/8 12:31:54
3
950 kr
11/8 12:33:04
3
1.300 kr
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
6379 " digital måln..
Margareta Ternström (f. 1933), Sverige. "From Blac..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:05
-
6131 Amplar
ett par, Rörstrand, Alf Wallander (1862-1914), Sve..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:11
-
6413 Assietter
11 st, "Allegro", Gustavsberg. Diameter: ca 20 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:55
-
6236 Assietter
12 st, Paragon, England, "Tree of Kashmir"
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:59
-
5134 Brasskärm
1800-tal, broderad, träram, 146x86 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:29
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:49
*
Ram
nr 535 1316
Ram
förgylld, 1800-tal, 36x50
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 augusti 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/8 15:08:11 | 1 | Vinnande bud |
10/8 15:54:33 | 2 | 400 kr |
11/8 12:31:54 | 3 | 950 kr |
11/8 12:33:04 | 3 | 1.300 kr |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
6379 " digital måln..
Margareta Ternström (f. 1933), Sverige. "From Blac..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:05 -
6131 Amplar
ett par, Rörstrand, Alf Wallander (1862-1914), Sve..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:11 -
6413 Assietter
11 st, "Allegro", Gustavsberg. Diameter: ca 20 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:55
-
6236 Assietter
12 st, Paragon, England, "Tree of Kashmir"
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:59 -
5134 Brasskärm
1800-tal, broderad, träram, 146x86 cm
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:29 -
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:49