ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9241230
*
nr 924 1230
Spegel
Sekelskifte, höjd: 160
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 november 2014
kl 20:15:45
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/11 14:05:25
1
700 kr
17/11 16:18:45
2
Vinnande bud
17/11 20:10:02
3
900 kr
17/11 20:10:02
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar
-
9116 Pigtittare
björkrotsfanér, bredd, 44. Djup: 25 cm, höjd: 76 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 18:26
-
8049 Spegel
Gustaviansk stil, 100x46cm
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 19:02
-
8286 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 166 cm, bredd: 76 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 19:47
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 924 1230
Spegel
Sekelskifte, höjd: 160
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 november 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/11 14:05:25 | 1 | 700 kr |
17/11 16:18:45 | 2 | Vinnande bud |
17/11 20:10:02 | 3 | 900 kr |
17/11 20:10:02 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte spegel speglar
-
9116 Pigtittare
björkrotsfanér, bredd, 44. Djup: 25 cm, höjd: 76 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 18:26 -
8049 Spegel
Gustaviansk stil, 100x46cm
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 19:02 -
8286 Spegel
Nyrokoko. Höjd: 166 cm, bredd: 76 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
11 november kl 19:47