![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 13835570
*
nr 1383 5570
Kerstin Hallroth
(1920-1998), Sverige
Kertin Hallroth, 'Luftstrid'. Signed. Subject: 34x41, outer dimensions including frame: 52x60,
MIXED MEDIA, "Luftstrid". Signerad. Blandteknik, 34x41 cm, yttermått inklusive ram: 52x60 cm
Kerstin Hallroth, Swedish painter born 1920, dead 1998 .
Droit De Suite
Estimate:
500
Sold:
SEK 200
Auction date:
Monday Mars 8 2021
at 20:42:39
- Bid history
Time
Bidder
Bid
6/3 16:28:03
1
100 kr
8/3 16:12:18
2
150 kr
8/3 19:36:36
3
Vinnande bud
- Artist/Designer
Kerstin Hallroth
Kerstin Hallroth, Swedish painter born 1920, dead 1998 .
Read more about Kerstin Hallroth
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik kerstin hallroth kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6393 MIXED MEDIA
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sweden. Dancer...//
Auction ends
tomorrow
1 juli at 20:14
*
Kerstin Hallroth
Kerstin Hallroth, Swedish painter born 1920, dead 1998 .
Read more about Kerstin Hallroth
nr 1383 5570
Kerstin Hallroth
(1920-1998), Sverige
Kertin Hallroth, 'Luftstrid'. Signed. Subject: 34x41, outer dimensions including frame: 52x60,
MIXED MEDIA, "Luftstrid". Signerad. Blandteknik, 34x41 cm, yttermått inklusive ram: 52x60 cm
Kerstin Hallroth, Swedish painter born 1920, dead 1998 .
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 500 |
Sold: | SEK 200 |
Auction date: |
Monday Mars 8 2021 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
6/3 16:28:03 | 1 | 100 kr |
8/3 16:12:18 | 2 | 150 kr |
8/3 19:36:36 | 3 | Vinnande bud |
- Artist/Designer
Kerstin Hallroth
Kerstin Hallroth, Swedish painter born 1920, dead 1998 .Read more about Kerstin Hallroth
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik kerstin hallroth kvinnlig konstnär kvinnliga konstnärer svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6393 MIXED MEDIA
Elin Höglund-Svanholm (1914-2010), Sweden. Dancer...//
Auction ends
tomorrow
1 juli at 20:14