KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14003630
*
nr 1400 3630
Anders Weijk
(1872-1909), Sverige
Jakthundar. Signerad, daterad 1906. Akvarell, 46x33 cm, yttermått inklusive ram: 62x48 cm
Anders Weijk, svensk målare född 1872, död 1909 .
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 maj 2021
kl 18:24:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/5 09:58:27
1
1.500 kr
31/5 12:25:41
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller anders weijk djur djurmotiv hund hundar hundmotiv jakthund jakthundar jaktmotiv svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:49
-
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:16
-
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:52
-
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:20
*
Anders Weijk
Anders Weijk, svensk målare född 1872, död 1909 .
nr 1400 3630
Anders Weijk
(1872-1909), Sverige
Jakthundar. Signerad, daterad 1906. Akvarell, 46x33 cm, yttermått inklusive ram: 62x48 cm
Anders Weijk, svensk målare född 1872, död 1909 .
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 maj 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/5 09:58:27 | 1 | 1.500 kr |
31/5 12:25:41 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller anders weijk djur djurmotiv hund hundar hundmotiv jakthund jakthundar jaktmotiv svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
1001 Akvarell
Carl Johan Forsberg (1868-1938), Sverige. (1868-19..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:49 -
6196 Akvarell
Hugo Wickman, (tillskriven), ej signerad, Intyg a ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:03
-
6017 Akvarell
Julio Casanova, "Tucan". Signerad, daterad -03. Ak..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:16 -
6429 Akvarell
Kerstin Glimstedt Eriksson. Signerad, akvarell, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:52 -
2039 Akvarell
Stina Sörman (1910-1993), Sverige. Fiskar. Signera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:20