KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 10851022
*
nr 1085 1022
Etsning
Ferdinand Boberg (1860-1946), "Vintra, konstnärens hem", signerad, motivet: 16, 5x11
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 januari 2017
kl 20:11:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
31/12 18:08:30
1
250 kr
22/1 19:07:50
2
Vinnande bud
- Tema
23 jan
Stockholm
På Tema Stockholmsmotiv har vi samlat akvareller, etsningar, oljemålningar och litografier av konstnärer som Vladimir Beck, Kaj Bernstone, Slas Stig Claesson, Ewald Dahlskog, Svenolov Ehrén, Emil Hell ...
Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar ferdinand boberg grafik
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:17
-
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:02
-
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:59
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:49
-
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:54
*
Etsning
Läs mer om Stockholm
nr 1085 1022
Etsning
Ferdinand Boberg (1860-1946), "Vintra, konstnärens hem", signerad, motivet: 16, 5x11
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 januari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
31/12 18:08:30 | 1 | 250 kr |
22/1 19:07:50 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
23 jan
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholmsmotiv har vi samlat akvareller, etsningar, oljemÃ¥lningar och litografier av konstnärer som Vladimir Beck, Kaj Bernstone, Slas Stig Claesson, Ewald Dahlskog, Svenolov Ehrén, Emil Hell ...Läs mer om Stockholm
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar ferdinand boberg grafik
-
5303 Etsning
Carl Larsson (1853-1919), Sverige. "Den glada fest..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 19:17 -
5215 Etsning
Evert Lundquist (1904-1994), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:02 -
6004 Etsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:35
-
6073 Etsning
Karta, Södermanland, bladets mått: 50x58 cm, ytter..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:59 -
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:49 -
6201 Färgetsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 100 ex,..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 18:54