KONST / Litografier / Färglitografi 7819210
*
nr 781 9210
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi , Lars Norrman (1915-1979), Narr, HC-upplaga, motivets mått: 56 x 37
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 oktober 2012
kl 18:22:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/9 12:03:53
1
100 kr
29/9 23:12:04
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hc-upplaga lars norrman litografi litografier litografiskt blad narr svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6425 Gouache
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, Tahit..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:00
-
6450 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. "Nya Guinea". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:46
*
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Lars Norrman
nr 781 9210
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Färglitografi , Lars Norrman (1915-1979), Narr, HC-upplaga, motivets mått: 56 x 37
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 400 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 oktober 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/9 12:03:53 | 1 | 100 kr |
29/9 23:12:04 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lars Norrman
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Lars Norrman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hc-upplaga lars norrman litografi litografier litografiskt blad narr svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6425 Gouache
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, Tahit..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:00 -
6450 Oljemålning
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. "Nya Guinea". S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:46