![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulpturer 14088509
*
nr 1408 8509
Skulpturer
10 st, bland annat: Upsala-Ekeby, keramik / porslin. Höjd: 9 - 21
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 juli 2021
kl 19:42:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/7 18:36:39
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk porslin skulptur skulpturer
-
6101 Skulpturer
6 st, sten, Afrika. Höjd: 5-29 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:04
-
6337 Skulpturer
ett par, 1800-talets slut, patinerad metall. Höjd:..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:15
-
6370 Träskulpturer
2 st, ej signerade, modell äldre. Höjd: 22-24 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53
*
Skulpturer
nr 1408 8509
Skulpturer
10 st, bland annat: Upsala-Ekeby, keramik / porslin. Höjd: 9 - 21
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 juli 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/7 18:36:39 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konsthantverk porslin skulptur skulpturer
-
6101 Skulpturer
6 st, sten, Afrika. Höjd: 5-29 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:04 -
6337 Skulpturer
ett par, 1800-talets slut, patinerad metall. Höjd:..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:15 -
6370 Träskulpturer
2 st, ej signerade, modell äldre. Höjd: 22-24 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:53