ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13185135
*
nr 1318 5135
Spegel
1940-tal, träram, 85x58 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 april 2020
kl 20:47:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 00:39:26
1
100 kr
6/4 00:34:45
2
350 kr
6/4 00:35:03
2
400 kr
6/4 08:04:42
1
300 kr
6/4 08:04:42
2
350 kr (Budbetjänt)
6/4 08:32:23
1
400 kr
6/4 08:32:23
2
400 kr (Budbetjänt)
6/4 09:59:06
2
500 kr
6/4 15:33:07
1
450 kr
6/4 15:33:07
2
500 kr (Budbetjänt)
6/4 17:11:38
2
700 kr
6/4 20:39:37
3
700 kr
6/4 20:39:37
2
700 kr (Budbetjänt)
6/4 20:40:25
3
800 kr
6/4 20:41:13
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar träram
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1318 5135
Spegel
1940-tal, träram, 85x58 cm
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 april 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/4 00:39:26 | 1 | 100 kr |
6/4 00:34:45 | 2 | 350 kr |
6/4 00:35:03 | 2 | 400 kr |
6/4 08:04:42 | 1 | 300 kr |
6/4 08:04:42 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
6/4 08:32:23 | 1 | 400 kr |
6/4 08:32:23 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
6/4 09:59:06 | 2 | 500 kr |
6/4 15:33:07 | 1 | 450 kr |
6/4 15:33:07 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
6/4 17:11:38 | 2 | 700 kr |
6/4 20:39:37 | 3 | 700 kr |
6/4 20:39:37 | 2 | 700 kr (Budbetjänt) |
6/4 20:40:25 | 3 | 800 kr |
6/4 20:41:13 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar träram
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:23