ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11543442
*
nr 1154 3442
Spegel
188x88
Kondition: nutida
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 januari 2018
kl 20:22:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/1 07:17:41
1
1.500 kr
8/1 14:22:28
2
2.000 kr
8/1 19:55:49
3
2.000 kr
8/1 19:55:49
2
2.000 kr (Budbetjänt)
8/1 19:57:24
3
2.400 kr
8/1 20:02:29
2
2.400 kr
8/1 20:02:29
3
2.400 kr (Budbetjänt)
8/1 20:02:54
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23
*
Spegel
Kondition: nutida
Läs om budbetjänten
nr 1154 3442
Spegel
188x88
Kondition: nutida
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 januari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/1 07:17:41 | 1 | 1.500 kr |
8/1 14:22:28 | 2 | 2.000 kr |
8/1 19:55:49 | 3 | 2.000 kr |
8/1 19:55:49 | 2 | 2.000 kr (Budbetjänt) |
8/1 19:57:24 | 3 | 2.400 kr |
8/1 20:02:29 | 2 | 2.400 kr |
8/1 20:02:29 | 3 | 2.400 kr (Budbetjänt) |
8/1 20:02:54 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23