SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bordsuppsats 11007713
nr 1100 7713
Bordsuppsats
Sent 1800-tal, nysilver, CAD, höjd: 41 längd: 59 cm
Kondition: ej komplett
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 3 april 2017
kl 20:03:17
31/3 21:02:29
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.