![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 12645070
*
nr 1264 5070
Max Ernst
(1891-1976), Tyskland
Färglitografi, Max Ernst (1891-1976), "Au premier mot lampide". Signerad, numrerad 90/100. Motivet: 75x55 cm
Max Ernst, tysk målare, grafiker och skulptör född i Brühl 1891, död 1976 i Paris.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 juli 2019
kl 19:35:56
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/7 18:11:51
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Max Ernst
Max Ernst, tysk målare, grafiker och skulptör född i Brühl 1891, död 1976 i Paris.
Läs mer om Max Ernst
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad max ernst
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:10
-
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:49
-
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:08
*
Max Ernst
Max Ernst, tysk målare, grafiker och skulptör född i Brühl 1891, död 1976 i Paris.
Läs mer om Max Ernst
nr 1264 5070
Max Ernst
(1891-1976), Tyskland
Färglitografi, Max Ernst (1891-1976), "Au premier mot lampide". Signerad, numrerad 90/100. Motivet: 75x55 cm
Max Ernst, tysk målare, grafiker och skulptör född i Brühl 1891, död 1976 i Paris.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 3.000 kr |
Såld: | 2.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 juli 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/7 18:11:51 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Max Ernst
Max Ernst, tysk mÃ¥lare, grafiker och skulptör född i Brühl 1891, död 1976 i Paris.Läs mer om Max Ernst
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad max ernst
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 20:47
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:10 -
6012 Färglitografi
Frédéric Iriarte (f. 1963). Signerad, numrerad 81/..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 18:49 -
5142 Färglitografi
Gunnar von Gegerfelt (1926 - 2012), Sverige. Utsik..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:08