ÖVRIGT / Smycken / Ring 8737684
nr 873 7684
Ring
1980-tal, silver/bergskristall
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 3 februari 2014
kl 18:19:20
200 kr
200 kr
150 kr
250 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver
Lavering
Nisse Strinning (1917-2006)
Springare (Stig Lindberg)