ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11543709
*
nr 1154 3709
Spegel
förgylld, rokokostil, 120x53
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 januari 2018
kl 18:57:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/1 23:31:54
1
100 kr
7/1 17:52:49
2
150 kr
8/1 14:23:15
3
600 kr
8/1 14:28:12
2
250 kr
8/1 14:28:12
3
300 kr (Budbetjänt)
8/1 15:00:59
4
450 kr
8/1 15:00:59
3
500 kr (Budbetjänt)
8/1 15:37:09
4
600 kr
8/1 15:37:09
3
600 kr (Budbetjänt)
8/1 18:52:39
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1154 3709
Spegel
förgylld, rokokostil, 120x53
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 januari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/1 23:31:54 | 1 | 100 kr |
7/1 17:52:49 | 2 | 150 kr |
8/1 14:23:15 | 3 | 600 kr |
8/1 14:28:12 | 2 | 250 kr |
8/1 14:28:12 | 3 | 300 kr (Budbetjänt) |
8/1 15:00:59 | 4 | 450 kr |
8/1 15:00:59 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
8/1 15:37:09 | 4 | 600 kr |
8/1 15:37:09 | 3 | 600 kr (Budbetjänt) |
8/1 18:52:39 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23