![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Elefant 2553413
*
nr 255 3413
Elefant
keramik, Rörstrand, B. Vallien, H21
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 augusti 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/7 20:21:11
1
300 kr
3/8 15:50:23
2
350 kr
3/8 20:26:38
3
Vinnande bud
3/8 23:09:05
4
450 kr
3/8 23:09:47
4
500 kr
- Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv elefant elefanter keramik rörstrand skandinavien sverige vallien
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:49
*
Elefant
nr 255 3413
Elefant
keramik, Rörstrand, B. Vallien, H21
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 augusti 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
28/7 20:21:11 | 1 | 300 kr |
3/8 15:50:23 | 2 | 350 kr |
3/8 20:26:38 | 3 | Vinnande bud |
3/8 23:09:05 | 4 | 450 kr |
3/8 23:09:47 | 4 | 500 kr |
- Läs mer...
Rörstrand
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
AB Rörstrands Porslinsfabrik. Sveriges äldsta konstindustriella företag. Grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv elefant elefanter keramik rörstrand skandinavien sverige vallien
-
6192 Etsning
Lennart Olausson (f. 1944), Sverige. Elefant. Sign..//
Auktionen avslutas
imorgon
1 juli kl 20:49