![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7674571
*
nr 767 4571
Spegel
Rokokostil, 65x75
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 juli 2012
kl 19:32:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/7 12:42:24
1
150 kr
15/7 21:25:18
2
200 kr
16/7 13:25:24
3
250 kr
16/7 18:36:03
4
300 kr
16/7 19:04:46
5
350 kr
16/7 19:19:34
2
400 kr
16/7 19:27:35
6
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 767 4571
Spegel
Rokokostil, 65x75
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 juli 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/7 12:42:24 | 1 | 150 kr |
15/7 21:25:18 | 2 | 200 kr |
16/7 13:25:24 | 3 | 250 kr |
16/7 18:36:03 | 4 | 300 kr |
16/7 19:04:46 | 5 | 350 kr |
16/7 19:19:34 | 2 | 400 kr |
16/7 19:27:35 | 6 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
1 juli kl 19:53