KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyr 9884331
nr 988 4331
Max Liebermann
(1847-1935), Tyskland
Torrnålsgravyr, Max Liebermann (1847-1935), "Mit dem Mädchen auf der Bank", 1916, signerad, motivet: 17x24
Max Liebermann, tysk bildkonstnär född 1847, död 1935.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 19 oktober 2015
kl 18:30:21
18/10 21:05:00
19 okt